Promienniki gazowe podnoszą klasę energetyczną budynków.

Współczesne budownictwo jest już ukierunkowane na podnoszenie standardów energetycznych wznoszonych budowli. Jeszcze kilkanaście lat temu było zupełnie inaczej, a nikt nawet nie miał pojęcia czym jest audyt energetyczny. Dzisiaj wszystko buduje się tak, aby straty ciepła z budynku były ograniczone do minimum. Na tej podstawie określana jest właśnie klasa energetyczna budynku opatrzona stosownymi certyfikatami.

Dzisiejsze budownictwo używa nowoczesnych technologii mających na celu zminimalizowanie strat ciepła. Używa się na przykład promienników gazowych jako innowacyjnego systemu ogrzewania budynków redukujących straty ciepła. Dlatego nie ma problemu z określeniem i charakterystyką budynków według właściwości energetycznych. Teraz wszystkie budynki są tej najwyższej klasy. Jednak sklasyfikowanie budynków postawionych kilkanaście lat temu może być już nie lada wyzwaniem.,

Na szczęście jest jeden, bardzo prosty sposób, na podniesienie jakości energetycznej. Promienniki gazowe mogą wybawić każdego właściciela domu, gdyż dzięki nim poprawia się izolacja termiczna budynku. Wszystko rozchodzi się o to, że promienniki ogrzewają ściany od wewnątrz. Ściany te - mając odpowiednią temperaturę - nie przyjmują temperatury z zewnątrz. Dlatego właśnie mówi się, że dzięki promiennikom gazowych właściwości energetyczne budynku poprawiają się.

Doskonałym tego przykładem są centra handlowe, gdzie używa się często promienników. Tak duże powierzchnie nie chłodzą się wcale, a wszystko to dzięki promiennikom.