Sterowanie ogrzewaniem

Układy sterowania, montowane w promiennikach gazowych

Nagrzewnice wszelkiego typu, w tym i promienniki gazowe, muszą być odpowiednio kontrolowane, aby mogły działać bez zarzutu. Z tego właśnie względu korzysta się ze specjalnych układów sterowania, które umożliwiają operowanie systemami nagrzewnic. Dzięki temu osoba użytkująca taki sprzęt ma pełną kontrolę nad tym, co dzieje się z danym urządzeniem grzewczym i nad temperaturą, którą ono wytwarza.

Aby sprawniej kontrolować pracę promienników gazowych, właściciele ogromnych pomieszczeń, jak hangary lotnicze, magazyny, hale sportowe i przemysłowe, czy fabryki i zakłady pracy, korzystają ze specjalnych kamer bezprzewodowych. Jednym z takich urządzeń jest kamera GSM. Jest to mała aparatura, z którą łączymy się, dzwoniąc z telefonu komórkowego na zainstalowaną w kamerze kartę SIM.

Promienniki gazowe znajdują wielu zadowolonych klientów wśród murarzy i tynkarzy, którzy potrzebują urządzeń grzewczych, aby osuszyć budynki, gdzie zakończyli określone prace. Zazwyczaj stosuje się wtedy promienniki gazowe katalityczne, które nie tylko są wyjątkowo wydajne jak na ich koszty eksploatacji, ale też nie wydzielają żadnych nieprzyjemnych zapachów, które towarzyszą spalaniu gazu.

Mówiąc o promiennikach gazowych katalitycznych powinno się zaznaczyć, że posiadają one specjalny system, który sprawdza, jaki poziom tlenu panuje w pomieszczeniu, a także wyłącznik antyprzechyłowy, zwiększający bezpieczeństwo ich użytkowania. Współczesna technologia uczyniła korzystanie z urządzeń grzewczych jeszcze prostszym.