Promienniki gazowe to jedna z technologii grzewczych.

Wybór właściwego systemu ogrzewania do budynku może mieć ogromne znaczenie, ponieważ nie każdy z nich może zapewnić tak dobre rozprowadzenie ciepła po całym budynku. Wybierając jedno z rozwiązań technologicznych powinniśmy na samym początku przyjrzeć się strukturze obiektu, który ma zostać ogrzany.

Zależnie od tego jak wygląda budynek oraz tego jeszcze w jakim celu został on stworzony, trzeba dobrać do niego odpowiednie promienniki gazowe, które współcześnie okazują się najlepszym sposobem ogrzewania pomieszczeń, kiedy nie ma w nich doprowadzonego ogrzewania. Do małych pomieszczeń wystarczające okażą się promienniki gazowe mobilne, które zasilane są butlą gazową. Natomiast jeśli chodzi o obiekty wielkogabarytowe to tutaj znacznie lepiej będą mogły się sprawdzić systemy grzewcze.

System ogrzewania również mogą stworzyć promienniki gazowe. Jednak należy wybrać z nich te odpowiednie modele, a jest ich dość sporo obecnie na rynku. Wybierając jeden z nich musimy mieć na uwadze system ogrzewania kanałowego, w którym rozgrzane powietrze ma iść do konkretnych obszarów pomieszczenia przez rury.

Promienniki gazowe i stworzone z nich systemy kanałowe to obecnie najlepsza z możliwych technologii grzewczych do wykorzystania. Dlatego też warto zwrócić na nią właśnie uwagę, w czasie wyboru jednej z nich.