Gazowe promienniki i ich różne zastosowania.

Promienniki gazowe stanowią jeden z najkorzystniejszych sposobów ogrzewania dużych pomieszczeń, takich jak hale o różnych funkcjach. Jak nietrudno się domyślić, ogrzewanie hal jest stosunkowo trudne do osiągnięcia, zwłaszcza jeśli zależy nam na wprowadzeniu komfortu termicznego. Zastosowanie promienników jest natomiast metodą innowacyjną i bardzo skuteczną.

Najczęściej promienniki instaluje się w takich obiektach jak magazyny, hale przemysłowe, widowiskowe, obiekty sportowe i handlowe, hangary lotnicze, bazy transportowe, kościoły czy też wszelkiego rodzaju pozostałe obiekty o bardzo dużych powierzchniach. Dzięki ich wykorzystaniu w takich obiektach dość szybko można osiągnąć odpowiednią temperaturę, przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych.

Alternatywne rozwiązania pochłaniają znacznie więcej pieniędzy. Tu z kolei już przy niewielkim zużyciu gazu w krótkim czasie przekonujemy się, że temperatura odczuwalna w takich pomieszczeniach jest wyższa niż temperatura powietrza. Ogrzewanie gazowe jest zresztą niezwykle wygodne. Najprostsze promienniki są podczepiane bezpośrednio do butli z gazem.

Modułowa budowa bardziej zaawansowanych technologicznie promienników z kolei umożliwia dopasowanie ich do wymagań obiektu. Tryb cichej pracy zapewnia wysoki komfort korzystania z obiektu, a koncentrowanie ciepła w niższych partiach budynku niweluje straty generowane przez ciepło przenikające przez strop hali. Ponadto urządzenia te dostarczają okazji do ogrzewania stanowiskowego.